ЗВОЛОЖУВАЧІ ПОВІТРЯ

   Взимку вологість повітря в наших будинках (квартирах, офісах, заміських будинках) стає надто низькою – 20-30% при нормі 40-60%. Між іншим, достатній рівень вологості – це не просто комфорт. Здоров’я і нормальне самопочуття людей залежать від неї не менше, ніж від оптимальної температури. В умовах сухості повітря у людей підвищується втомлюваність, підвищується сприйнятливість до хвороботворних мікробів і вірусів, оскільки пересихають слизові оболонки, які виконують захисну функцію в організмі. Особливо помітні ці прояви у дітей. Знижена вологість сильно позначається на кімнатних рослинах. Вони погано ростуть і починають засихати (для багатьох рослин нормою є вологість 60-90%). Розсихаються меблі і паркет. Навіть шкіра людини скоріше старіє при недостатній вологості. Для запобігання всім цим негативним явищам і призначені побутові зволожувачі повітря.

«Холодні» зволожувачі. В «холодних» зволожувачах вентилятор проганяє повітря через вологий фільтр (зволожуючий картридж), в результаті чого повітря в незначній мірі охолоджується (при випаровуванні вода поглинає тепло) і зволожується. «Холодні» зволожувачі  повинні працювати на де мінералізованій воді, інакше зволожуючий картридж буде швидко засмічуватися і його доведеться міняти.

Парові зволожувачі. Парові зволожувачі за принципом дії дуже схожі на електричні чайники – для інтенсивного випаровування воду доводять до кипіння. Парові зволожувачі повинні обов’язково бути з гігростатом (датчиком вологості повітря),який вимикає прилад при досягненні заданої вологості, інакше вологість повітря в приміщенні може значно перевищити оптимальний рівень.

Ультразвукові зволожувачі. Це найбільш досконалий і популярний тип зволожувачів. Вони мають невеликі габарити, малу споживану потужність і високу продуктивність. В ультразвукових зволожувачах використовується  властивість п’єзо електриків перетворювати електричні коливання в механічні. На занурений в воду п’єзоелектричний кристал  подається високочастотна (ультразвукової частоти) напруга, яка перетворюється в механічну вібрацію. В водяному шарі утворюються хвилі підвищеного і зниженого тиску, що чергуються між собою. В областях зниженого тиску відбувається закипання рідини при звичайній кімнатній температурі (кавітація) з викидом в повітря дрібнодисперсних частинок. Потік повітря, створюваний вентилятором, подає водяну суспензію в приміщення, де вона переходить в пароподібний стан. Деякі моделі ультразвукових зволожувачів крім гігростатів мають дисплеї і пульти дистанційного керування. В ультразвукових зволожувачах, так як і в «холодних» зволожувачах, використовується де мінералізована чи дистильована вода. Тим не менш, і ультразвукові зволожувачі мають явний недолік. Справа в тому, що пара, утворена у зволожувачі, так чи інакше, осідає на різних поверхнях в квартирі, утворюючи тонкий шар білого нальоту.

Мийка повітря – це прилад, який комбінує в собі функції зволоження і очищення повітря в приміщенні, що є відчутною перевагою перед класичними зволожувачами повітря. Цей пристрій не тільки ефективно зволожує повітря, але й усуває пил, пилок і шерсть тварин. Існує багато різноманітних моделей і видів мийок повітря, тому потрібно чітко розуміти, що необхідно саме вам.

  Зволоження і очищення повітря в мийці повітря здійснюється без використання змінних фільтрів. Їх роль виконує система пластикових дисків з абсорбуючою поверхнею. Обертаючись, як млин, вони безперервно омиваються водою з піддону. Сухе повітря проходить між дисками, насичується вологою і очищується від пилу. Завдяки плазмовому очищенню повітря часточки пилу активніше притягуються до поверхні дисків і потім змиваються водою в піддон. Також відбувається нейтралізація більшої частини вірусів, алергенів і бактерій. Знезараження води в піддоні здійснюється за допомогою унікальної антибактеріальної системи. Крім того, в процесі роботи мийки повітря чиста вода випаровується, тим самим зволожуючи повітря в приміщенні  до оптимального рівня в 40-60%. При цьому прилади забезпечують плавну зміну рівня вологості в залежності від температури повітря. Це дозволяє повністю виключити появу вапняного нальоту на предметах інтер’єру та меблях, який виникає в результаті надмірного зволоження повітря.

  Забруднення повітря в сучасному мегаполісі регулярно перевищує допустимі норми. Таки шкідливі домішки, як окис вуглецю, двоокис азоту, важкі і легкі метали, є найсильнішими токсинами, і вони присутні в великій кількості в сучасному мегаполісі. Вирішити цю проблему покликаний очищувач повітря Daikin MCK75J URURU. Цей пристрій виконує найякісніше очищення повітря від усіх видів забруднень, а також більшості шкідливих токсичних речовин, присутніх в повітрі. Крім того, Daikin MCK75J- це на сьогодні кращий очищувач повітря від пилу, тютюнового диму і алергенів (алергенного пилку).

  Таку тонку очистку повітря прилад виконує за рахунок злагодженої роботи фільтрів – вони не тільки є «вузькоспеціалізованими» (кожен фільтр направлений на вирішення свого завдання), але і працюють тільки тоді, коли в повітрі дійсно присутні забруднення потрібного типу. Інтелектуальне автоматизоване управління за рахунок сенсорів на забруднення активізує роботу потрібних фільтрів, а також регулює потужність роботи Daikin. В систему очищення Daikin MCK75J входять:

·        Фільтр попереднього очищення на основі катехіну (очищує повітря від великих забруднень – пилу, шерсті домашніх тварин, пилових кліщів, алергенного пилку рослин і багатьох інших);

·        Гофрований фільтр (працює разом з плазмовим іонізатором - забруднення набувають електричного заряду, а гофрований фільтр їх притягує);

·        Фотокаталітичний фільтр (з високим ступенем ефективності роз’єднує на безпечні основи – вуглець і воду, всі забруднюючі часточки, неприємні запахи і токсичні речовини);

·        Титаново-апатитовий фільтр (він знищує неприємні запахи, а також всі шкідливі мікроорганізми – бактерії і віруси);

·        Дезодоруючий каталізаторний фільтр-джерело стріммерного заряду (він генерує швидкі електрони, які нейтралізують молекули формальдегіду та інших шкідливих хімічних речовин).

   Разом вся система забезпечує очищення повітря на 99,99% від усіх відомих забруднень.

   Розробники Daikin вирішили поєднати в одному пристрої зволожувач і очищувач повітря – в конструкції MCK75J передбачений зволожуючий фільтр, який виконує якісне зволоження повітря. Вода і повітря під дією зволожуючого фільтра і швидкісного вентилятора активно взаємодіють, після чого, змішуються. В результаті, повітря зволожується до оптимального рівня 40-60%.

ОСУШУВАЧІ ПОВІТРЯ

   Для осушення повітря в басейнах, аквапарках, пральнях, виробничих приміщеннях, складах, підвалах використовують осушувачі повітря.  Принцип їх роботи заснований на конденсації вологи при дотику повітря з холодною поверхнею. Фактично, осушувач повітря є моноблочним кондиціонером: вентилятор подає повітря з приміщення на випаровував (радіатор з пониженою температурою), при цьому повітря охолоджується, волога з повітря конденсується і збігає в піддон, потім повітря подається на конденсатор (радіатор з підвищеною температурою), де нагрівається і подається в приміщення. За цим принципом працює більшість сучасних осушувачів повітря.

  Основною характеристикою осушувача повітря є продуктивність, яка  визначає скільки води за одиницю часу зможе видалити осушувач за певної температури і вологості повітря. Продуктивність вимірюється в «літрах за добу» і складає для побутових і напівпромислових моделей від 12 до 300 л/добу. Для промислових осушувачів продуктивність вимірюється в тисячах л/добу. В технічних характеристиках часто вказується площа дзеркала води, на яку розрахований осушувач. Цей параметр застосовується при підборі осушувача повітря для басейну і дозволяє орієнтовно підібрати осушувач необхідної продуктивності без складних розрахунків.

   Одним з найбільш відомих виробників промислових осушувачів повітря є компанія Dantherm (Данія), яка є світовим лідером з виробництва подібного обладнання. Осушувачі Dantherm характеризуються надзвичайною простотою монтажу і експлуатації, надійністю і приємним дизайном.