ТОВ «ЕКСПРЕС-КЛІМАТ» виконує проектування, монтаж, гарантійне і сервісне обслуговування промислових і побутових кондиціонерів, систем кондиціювання повітря.

Кондиціювання повітря – це створення і автоматичне регулювання в закритих приміщеннях параметрів повітряного середовища (температури, вологості, чистоти, швидкості руху і тиску повітря) з метою забезпечення оптимально сприятливих умов для самопочуття людей, ведення технологічних процесів, роботи обладнання і приладів, забезпечення збереження цінностей культури і мистецтва і т.п.

 Всі кондиціонери можна розділити (з деякою часткою ймовірності) на побутові кондиціонери і промислові кондиціонери.

Відмінність кондиціонерів не в конструктивному виконанні, а в  області використання.

  До побутових кондиціонерів, як правило, відносять кондиціонери малої і середньої потужності (до 7 кВт), які використовуються для охолодження невеликих приміщень площею 15-80 кв.м.

  До промислових кондиціонерів відносять кондиціонери великої потужності, які використовуються для охолодження великих площ (від 100 кв.м. і більше), в тому числі для централізованого охолодження цілих будівель. Також зазвичай  виділяють великий клас кондиціонерів, які займають проміжне положення між побутовими і промисловими кондиціонерами – напівпромислові кондиціонери. При потужності від 7 до 25 кВт, ці кондиціонери можуть використовуватись як в побутових умовах – котеджах, багатокімнатних квартирах, так і в офісних приміщеннях, магазинах, на підприємствах і т.п.

   Системи кондиціювання в теплий період року охолоджують і осушують повітря, а в холодний – підігрівають і зволожують.

   Для створення сприятливого клімату кондиціонери встановлюють в торгових центрах і кінотеатрах, магазинах і серверних, ресторанах і кафе, котеджах і квартирах, офісних приміщеннях і складах.

  По конструктивному виконанню всі кондиціонери можна розділити на два великих класи: моноблочні – які складаються з одного блоку (віконні, мобільні), і спліт-системи – які складаються з двох і більше блоків (настінні, канальні, касетні, VRF-системи і т.п.).


ПОБУТОВІ І НАПІВПРОМИСЛОВІ КОНДИЦІОНЕРИ


          Моноблочні кондиціонери

         1. Віконні кондиціонери

    2. Мобільні кондиціонери

                            Кондиціонери типу спліт-система і мультисистема                                


       1. Настінний кондиціонер.

            2. Канальний кондиціонер.

            3. Касетний кондиціонер.

            4. Підлоговий чи стельовий кондиціонер (підлогово-стельовий кондиціонер).

            5. Колонний кондиціонер.

            6. Кутовий кондиціонер.


ПРОМИСЛОВІ КОНДИЦІОНЕРИ

         1. Прецизійний кондиціонер.

         2. Даховий кондиціонер (Roof  top).

         3. Шафовий кондиціонер.

         4. Центральний кондиціонер.

         5.  Система чиллер-фанкойл.

         6.  Мультизональна система (VRF і VRV).


ПОБУТОВІ І НАПІВПРОМИСЛОВІ КОНДИЦІОНЕРИ

  Кондиціонери побутового призначення необхідні для створення сприятливого мікроклімату в квартирах, котеджах, офісах, салонах, магазинах, учбових аудиторіях та інших приміщеннях невеликої площі і об’єму.

  Сучасні побутові кондиціонери досить різноманітні, і відповідно модель і тип кондиціонера повинні бути ретельно підібрані під конкретне приміщення, так як тільки в даному разі можливо гарантувати оптимальні кліматичні умови.

Побутові кондиціонери можуть бути розподілені на:Моноблочні, чи іншими словами, однокорпусні кондиціонери, які виконані в одному корпусі, що зручно для монтажу. Вони мають мінімальну вартість, але в той же час більш високий рівень шуму і менший набір функцій. Проте, наприклад мобільний кондиціонер незамінний для літнього будиночка чи дачі, бо зручний для транспортування в автомобілі, а віконні кондиціонери найбільш оптимальні для маленьких павільйонів і магазинів.

Спліт-система. Ці кондиціонери отримали свою назву від англійського слова «split», що означає розділений. Спліт-система складається з двох блоків – внутрішнього (який розташований в приміщенні) і зовнішнього (який винесений на зовні). Вони сполучені між собою електричним кабелем і мідними трубами, якими циркулює фреон. Дякуючи такому розділенню кондиціонер не прив’язаний до віконного отвору, внутрішній блок спліт-системи можна розташувати практично в будь-якому зручному місці квартири чи офісу.

Найбільш шумний вузол кондиціонера – компресор, винесений в зовнішній блок. І, нарешті, великою перевагою спліт-системи є великий вибір типів внутрішніх блоків. Вони бувають настінними, підлоговими і стельовими, колонними і вбудованими в стелю – касетними і канальними. В квартирах і невеликих офісних приміщеннях, як правило, використовують спліт-системи настінного типу. Якщо ж потрібна потужність охолодження більше 7 кВт, частіше за все використовують спліт-системи інших типів: в приміщеннях складної форми – касетні і канальні, за наявності скляних перегородок – стельові, в залах ресторанів і великих холах – колонні. Варто врахувати, що більшість спліт-систем касетного і канального типу допускають попадання свіжого повітря з вулиці.

  Всі сучасні спліт-системи оснащені пультом дистанційного керування з рідкокристалічним дисплеєм. З його допомогою можна задавати температуру в приміщенні з точністю до 1-2 градусів, встановлювати таймер для автоматичного вмикання чи вимикання кондиціонера в заданий час, регулювати напрямок повітряного потоку і багато іншого. Внутрішні блоки спліт-системи мають фільтри тонкої і грубої очистки для фільтрування повітря від пилу, тютюнового диму, пилку рослин і т. п.

  Купуючи побутовий кондиціонер, щоб забезпечити хороший клімат і створити комфортні умови, необхідно пам’ятати, що кондиціонер повинен бути високонадійним, безшумним, бути безпечним, екологічним і зручним в експлуатації.

    Якщо з одним зовнішнім блоком працює відразу кілька внутрішніх, такий кондиціонер називають мультисистемою. Мультисистеми, кількість внутрішніх блоків яких більше шести, а максимальна відстань між блоками може досягати 100 метрів, називають мультизональними (зонально модульними) чи VRF-системами.


Мультисистема.

Мультисистеми є різновидом спліт-систем. Їх відмінність в тому, що до одного зовнішнього блоку підключається декілька внутрішніх, як правило, від 2 до 4-5 штук. При цьому внутрішні блоки можуть бути не тільки різної потужності ( від 1,8 до 6,5 кВт), але і різних типів (наприклад, настінні, підлогові, касетні і т. д.). Таке конструктивне рішення дозволяє економити місце на зовнішній стіні будівлі і не так сильно псувати її вигляд зовнішніми блоками. Один зовнішній блок може забезпечити різні параметри мікроклімату індивідуально в кожному з приміщень. Управління кожним із внутрішніх блоків мультисистеми, так як і одинарної спліт-системи, здійснюється за допомогою пульта дистанційного керування.
ПРОМИСЛОВІ КОНДИЦІОНЕРИ

  Промислове кондиціювання і холодопостачання використовується для створення необхідних температурних параметрів, передбачених технологічним процесом.

Промислові кондиціонери – це системи кондиціювання великої потужності, як правило, вище 25 кВт. Такі кондиціонери необхідні для приміщень такого масштабу, як концертний чи театральний зал, виробничий цех, великий гіпермаркет, фізкультурно-оздоровчий центр, адміністративні будівлі, торгівельні центри, промислові підприємства та інші великі об’єкти різного призначення. Для промислового кондиціювання широко застосовують системи кондиціювання VRV і VRF.

  Промислові кондиціонери бувають наступних типів: центральні, мультизональні, дахові кондиціонери (roof  top), прецизійні системи кондиціювання, система «чиллер-фанкойл».

  Промислове кліматичне обладнання має строк експлуатації 20-40 років, але потрібно пам’ятати, що від якісного монтажу промислових кондиціонерів напряму залежить строк їх служби. Якщо мова йде про приміщення, в якому знаходяться небезпечні для людини мікрочастинки, але виробничий цикл потребує постійної присутності оператора, то при використанні установки заборонена рециркуляція повітря, що тягне за собою великі витрати на нагрів чи охолодження припливного повітря. Отже, промислові кондиціонери можна перевести в розряд центральних , але без рециркуляції повітря.

   Вибір кондиціонера – це справа професіоналів. Наші спеціалісти в області проектування, підбору обладнання, монтажу  і сервісного обслуговування допоможуть Вам підібрати будь-який вид кондиціонера, якісно змонтувати, надати гарантію і сервісне обслуговування.


Основні режими роботи кондиціонера

   Сучасні кондиціонери здатні не тільки охолоджувати і нагрівати повітря, яке подається в  приміщення, але й очищувати повітря від пилу і шкідливих домішок, регулювати рівень вологості в приміщенні, створюючи тим самим приємний мікроклімат. Безліч додаткових функцій перетворюють кондиціонер в універсальну машину, яка створює комфортні умови в будь-яких приміщеннях. Усі побутові спліт-системи мають інфрачервоний пульт з рідкокристалічним дисплеєм і близько десяти стандартних функцій.

   В основі роботи будь-якого кондиціонера є властивість рідин поглинати тепло при випаровуванні і виділяти його при конденсації.

    Опис основних режимів роботи кондиціонера

Режим охолодження

  Ця функція циклічно вмикає і вимикає кондиціонер, цією дією зберігаючи потрібну температуру. Ступінь відхилення температури повітря, яка видувається з кондиціонера складає ± 0,5°С. Інверторні моделі кондиціонера не вимикаються, а знижують потужність. Кондиціонери не виробляють холод (тепло), а перекачують його із одного середовища в інше.

    Як же відбувається процес охолодження? В компресор надходить газоподібний холодоагент (фреон) під низьким тиском. Компресор стискає його, в результаті чого фреон нагрівається до температури 90°С і надходить до конденсатора. Конденсатор обдувається повітрям, температура якого нижче температури фреону, в результаті чого фреон охолоджується і переходить із газоподібного стану в рідкий з виділенням додаткового тепла. При цьому повітря, яке проходить через конденсатор, нагрівається. На виході з конденсатора фреон в рідкому стані , під високим тиском, температура фреону на 20°С вища за температуру атмосферного повітря. Далі теплий фреон потрапляє в терморегулюючий вентиль, де тиск фреону знижується і він охолоджується, а частина його випаровується. Потім суміш рідкого і газоподібного фреону з низьким тиском і низькою температурою надходить до випаровувача, який обдувається кімнатним повітрям. В випаровувачі фреон повністю переходить в газоподібний стан, забираючи у повітря тепло, в результаті повітря в кімнаті охолоджується. Далі газоподібний фреон з низьким тиском надходить на вхід компресора, і весь цикл повторюється.


Режим обігріву

   Кондиціонер, який працює в режимі нагріву приміщення, можна назвати тепловим насосом. В теплових насосах в холодильний контур додатково встановлюється чотирьохходовий клапан, який дозволяє змінити напрямок руху фреону, міняючи випаровувач і конденсатор місцями. В цьому випадку внутрішній блок кондиціонера нагріває повітря, а зовнішній блок охолоджує його. Фреон під високим тиском конденсується в теплообміннику внутрішнього блоку, завдяки чому він прогрівається до 70-80°С. Потім рідкий фреон прямує до зовнішнього блоку, де в умовах дуже зниженого тиску повинен знову перетворитися на газ, тобто випаруватись.

   Отже, основна функція кондиціонера полягає в тому, що він переносить тепло в режимі теплового насоса і витрачає електроенергії набагато менше, ніж віддає тепла в приміщення. Інверторний кондиціонер краще виконую цю функцію, бо має регульовану потужність: після того, як температура досягла заданого показника, такий кондиціонер не відключається, а за рахунок зниження обертів компресора може підтримувати тепло в потрібному режимі, допомагаючи зберігати досить велику кількість електроенергії. Таким чином, виходить, що електроенергія витрачається лише на перенесення теплової енергії з вулиці.

Режим вентиляції

   В режимі вентиляції не відбувається ні охолодження, ні обігріву, а створюється циркуляція повітря, яке знаходиться в приміщенні і його очищення (за наявності відповідних фільтрів). Компресор і вентилятор зовнішнього блоку при цьому вимкнені, а вентилятор внутрішнього блоку працює на швидкості, заданій з пульта керування. Цей режим може використовуватись, наприклад, зимою, коли тепле повітря від батарей центрального опалення накопичується під стелею, а підлога залишається холодною.

Автоматичний режим

   В цьому режимі кондиціонер сам обирає режим роботи (охолодження, обігрів чи вентиляція) для підтримання комфортної температури.

Режим осушення

   В режимі осушення процес конденсації вологи із повітря інтенсифікується, вологість повітря, яке знаходиться в приміщенні зменшується, але при цьому його температура залишається практично незмінною. Тепле повітря торкається холодного теплообмінника (радіатора) внутрішнього блоку, в результаті на теплообміннику конденсується волога, яка відводиться через дренажний шланг. Тому, в режимі осушення, кондиціонер працює так же, як і в режимі охолодження, тільки температура повітря в приміщенні знижується не більше ніж на 1°С.


Очищення повітря

   Для очищення повітря перед теплообмінником внутрішнього блоку встановлюють один або декілька фільтрів. Основний фільтр призначений для очищення повітря від великого пилу (так званий, фільтр грубої очистки). Цей фільтр являє собою звичайну дрібну сітку і захищає не так мешканців приміщення, як нутрощі кондиціонера. Для очищення цього фільтра досить промити його у теплій воді. Додаткові фільтри (так звані, фільтри тонкої очистки) призначені для очищення повітря від дрібних частинок пилу, диму, пилку рослин. Як правило, спліт-системи комплектуються двома фільтрами тонкої очистки - вугільним (усуває неприємні запахи) і електростатичним (затримує маленькі часточки). Тонка очистка повітря, будучи хорошою рекламою, на практиці не завжди дає відчутні результати. Для очищення повітря більш ефективно використовувати спеціальні пристрої - очищувачі повітря. Сучасні системи очищують, іонізують і озонують повітря без допомоги фільтрів.

Температурний режим

  Для режимів «охолодження» і «обігрів» можна задати бажану температуру з точністю до 1°С в діапазоні від 16-18 до 30°С. Зазвичай датчик температури встановлюється у внутрішньому блоці кондиціонера, але деякі моделі мають додатковий датчик, вбудований в пульт ДУ. В цьому випадку користувач сам вирішує, в якій точці буде проводитись вимір температури.

Швидкість вентилятора

   Вентилятор внутрішнього блоку може обертатись з різною швидкістю, відповідно змінюючи швидкість і кількість повітря, яке проходить через внутрішній блок (цей параметр називається продуктивність по повітрю і вимірюється в м3/год). Зазвичай вентилятор має від 3 до 5 фіксованих швидкостей та автоматичний режим. В автоматичному режимі швидкість вентилятора вибирається виходячи з поточної і заданої температури – чим більше поточна температура відрізняється від заданої, тим вища швидкість вентилятора.


Напрямок повітряного потоку

Напрямок повітряного потоку, створений внутрішнім блоком, може регулюватися по вертикалі за допомогою горизонтальних пластин (жалюзі), які мають 5 – 7 фіксованих положень. В режимі охолодження потік зазвичай направляють горизонтально вздовж стелі, щоб холодне повітря не потрапляло на людей. В режимі обігріву потік повітря направляють вниз, оскільки тепле повітря легше за холодне і піднімається вгору. Крім того, жалюзі можуть автоматично гойдатися вверх-вниз, рівномірно розподіляючи потік повітря по приміщенню. В деяких моделях кондиціонерів потужністю більше 5 кВт додатково є автоматичні вертикальні жалюзі, які регулюють потік повітря в горизонтальному напрямку.

Таймер

  За допомогою 24-годинного таймера можна встановити час автоматичного вмикання і вимкнення кондиціонера, наприклад, можна включити кондиціонер за годину до повернення з роботи.
Нічний режим

Після ввімкнення цього режиму кондиціонер встановлює мінімальну швидкість вентилятора (для зменшення шуму) і плавно підвищує (в режимі охолодження) чи знижує (в режимі обігріву) температуру на 2-3 градуси протягом декількох годин. Вважається, що такі температурні умови оптимальні для сну. Через 7 годин після ввімкнення цього режиму кондиціонер вимкнеться.