Спеціалізована фірма ТОВ «ЕКСПРЕС-КЛІМАТ» має багаторічний досвід роботи в сфері кондиціювання і вентиляції: проектування,монтажу, сервісного і технічного обслуговування обладнання.

   Наші спеціалісти виконують монтаж усіх видів кондиціонерів:

·        Віконних кондиціонерів;

·        Мобільних кондиціонерів;

·        Настінних кондиціонерів;

·        Підлогово-стельових кондиціонерів;

·        Касетних кондиціонерів;

·        Канальних кондиціонерів;

·        Колонних кондиціонерів;

·        Мультисистем;

·        Систем з чиллерами і фанкойлами;

·        Дахових кондиціонерів;

·        Прецизійних кондиціонерів;

·        Центральних кондиціонерів.

 Порядок і особливості проведення монтажних робіт по встановленню спліт-систем настінного типу

1.     Місце встановлення обладнання

   При встановленні спліт – систем настінного типу необхідно визначити місце і спосіб встановлення наступних компонентів системи:

·        зовнішнього блоку;

·        внутрішнього блоку;

·        комунікацій (мідних трубок і електричного кабелю), які з’єднують ці блоки;

·        дренажної трубки для відведення конденсату від внутрішнього блоку;

·        силового кабелю для електроживлення системи.

        Для стандартної квартири підходить звичайна спліт-система. Комунікації, які з’єднують блоки, прокладаються наступним чином: всередині приміщення комунікації закриваються декоративним пластиковим коробом білого чи світло-кремового кольору. Отвори в зовнішній стіні, через які прокладаються комунікації, також закривають декоративним коробом. Траса з комунікаціями прокладається з нахилом в 3-5 градусів на кожен метр траси, для можливості зливу конденсату; ззовні будівлі комунікації прокладаються вздовж стіни. Дренажна трубка для зливу конденсату від внутрішнього блока виводиться назовні на 10-20 см через найближчу зовнішню стіну. Силовий кабель прокладається в декоративному коробі білого кольору, перерізом 15х15 мм. До кабелю кріпиться вилка або він виводиться в захисний автомат.

  Краще за все встановлювати кондиціонер в процесі ремонту квартири, при цьому комунікації і кабель живлення можна сховати всередині стіни – в штробі. В цьому випадку комунікації не буде видно, тільки внутрішній і зовнішній блоки. При стандартному монтажі зовнішній блок встановлюється під вікном так, щоб верхній край зовнішнього блоку був віще рівня підвіконня .

2.     Особливості монтажу.

  Час початку монтажу узгоджується замовником і представником монтажної організації. При проведенні монтажних робіт в приміщеннях використовують захисні чохли, з кімнати, в якій здійснюється монтаж, бажано прибрати чи накрити всі предмети і поверхні, яким може зашкодити цегляний і бетонний пил. Для монтажу, який потребує роботи альпініста, необхідно забезпечити вихід на дах (технічний поверх).

  При встановленні кондиціонера необхідно враховувати наступні особливості:

·        Наявність системи опалення і як проведені стояки (відстань від бокової і зовнішньої стіни повинна бути 40 мм).

·        Ймовірність наявності стояків опалення вбудованих в стіни.

·        Наявність живлення необхідної потужності.

·        Відстань від стелі до внутрішнього блока повинна бути 70 мм.

 

Встановлення зовнішнього блоку під вікно:

·        Необхідний вільний доступ до підвіконної частини стіни.

·        Необхідна наявність стулок вікна, що відкриваються (якщо відкривається тільки одна стулка, то її ширина має бути 500 мм).

·        При встановленні захисного навісу можуть знадобитися послуги альпініста.

·        При монтажі кондиціонерів потужністю більше 3 кВт захисний навіс встановлюється тільки за допомогою альпініста чи підйомної техніки.

·        Можлива установка кондиціонерів потужністю менше 3 кВт збоку від вікна, якщо відстань до сусіднього вікна 800 мм.

·        Установка кондиціонерів потужністю більше як 3 кВт збоку від вікна, при висотності приміщення від другого поверху і вище, можлива тільки з використанням альпініста чи підйомної техніки.

 

Встановлення зовнішнього блоку на балконну огорожу

·        Зовнішній блок встановлюється тільки на бетонну огорожу товщиною 100 мм, або на цегляну огорожу, яка має бути армована.

·        Встановлення зовнішнього блоку на металеву огорожу небажана.

·        Встановлення зовнішнього блоку всередині утепленого (закритого) балкона небажана.

Вартість стандартного монтажу складається з:

·        Пробивання одного отвору для прокладення між блочних комунікацій (двох чи трьох отворів відповідно для двійної чи трійної мультисистеми).

·        Витратні матеріали для встановлення кондиціонера, електричне з’єднання блоків кондиціонера і з’єднання трубками для холодоагента.

·        Встановлення внутрішнього блоку кондиціонера.

·        Встановлення зовнішнього блоку кондиціонера.

·        Налагодження і запуск кондиціонера.

·        Гарантія від одного до трьох років на виконані роботи.

 Монтаж канального і касетного типу кондиціонера

   Внутрішній блок канального типу кондиціонера монтується під підвісною стелею, між стельовий простір повинен бути 300-400 мм. Така система підходить для приміщень з високою стелею. Одним таким кондиціонером можна охолодити декілька кімнат одразу. При цьому у Вас на стелі буде кілька вентиляційних решіток, через які буде проходити повітря (тепле чи холодне). Такий кондиціонер дозволяє здійснити приплив свіжого повітря в приміщення.

  Касетний кондиціонер теж монтується в підвісній стелі, але в цьому варіанті кожним кондиціонером можна охолоджувати тільки одну кімнату. Після монтажу на стелі буде видно квадратну лицьову панель. Цей тип кондиціонера дозволяє розподіляти повітря одночасно в чотирьох напрямках. Відповідно цей тип кондиціонера монтується ближче до центру приміщення. Однією із переваг є наявність дренажного насоса, який дозволяє відводити конденсат від внутрішнього блоку довільним способом, на відміну від перших двох типів кондиціонерів, де для відводу конденсату необхідно дотримуватись норм монтажу каналізаційних систем, нахил дренажної трубки складає 2 см на 1 м.

  Якщо у Вас немає можливості розташувати на фасаді будівлі багато зовнішніх блоків, Ви можете використати мульти-спліт або зональну систему. Мульти-спліт система – це комплектація з одного зовнішнього блока, до якого приєднується від двох до шести внутрішніх блоків.

  Мультизональна система являє собою один зовнішній блок, до якого можна приєднати до 16 внутрішніх блоків настінного, касетного, канального чи ін. типу.

  Системи чиллер-фанкойл використовуються для створення комфортних умов у багатокімнатних, багатоповерхових приміщеннях, де є необхідність у великій кількості внутрішніх блоків. Система складається з одного зовнішнього блоку – чиллера, який виконує роль охолоджувального пристрою, виробляючи і подаючи холод по трубопроводах з циркулюючою по них водою чи етиленгліколем. В цьому і полягає її відмінність від інших спліт-систем, де в якості теплоносія використовується фреон. Після того як чиллер охолодив воду, вона надходить по ізольованих трубопроводах до фанкойлів, які є внутрішніми блоками кліматичної системи, і поділяються за типами встановлення на настінні, касетні, канальні і підлогово-стельові. При цьому максимальна потужність чиллера практично не обмежує кількість внутрішніх блоків.